top of page

Tarihçe

İlk olarak 1977 yılında İhlas İmalat adıyla makina yedek parçası imalatı için Sefer Aldemir tarafından kurulan Aldemir Ltd. (Aldemir Plastik Kalıp ve Makina San. Tic. Ltd. Şti.) 40 yıla varan tecrübesi ile savunma sanayi, havacılık, elektrik motoru, mobilya ve makina sektörlerinde TÜRKAK onaylı ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile hizmet vermektedir.

Aldemir Ltd., müşterilerine prototip ürün tasarımından nihai üretime kadar geçen tüm süreçlerde hizmet vermekte olup faaliyetlerini talaşlı imalat, plastik enjeksiyon kalıpları, sac işleme kalıpları, alüminyum enjeksiyon kalıpları, plastik enjeksiyon baskısı alanlarında sürdürmektedir.

 

Yılların getirdiği tecrübe ve konusunda uzman ekibimizle her türlü plastik enjeksiyon, sac işleme, metal enjeksiyon kalıplarının tasarım ve üretimi yapılmakta, kalıp kalitesinin parça üretiminde en önemli etken olduğunun bilinciyle müşteri talepleri eksiksiz karşılanmaktadır.

 

Müşteri odaklı çalışmayı ilke haline getiren firmamız, projelerinizi tasarım sürecinden başlayarak üretim sürecine kadar desteklemektedir.

 

Aldemir Ltd., talaşlı üretim, plastik ve alüminyum enjeksiyon kalıpları, sac işleme kalıpları, plastik enjeksiyon baskı alanlarında, bir çözüm ortağı olarak parça/ürün/sistem tasarımdan prototip üretimine, malzeme seçiminden maliyet analizine, kalite kontrol süreçlerinden seri imalat desteğine kadar geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir.

TÜRKAK onaylı ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip firmamızın AS 9100 sertifikasyon çalışmaları devam etmektedir.

Aldemir Ltd., Türkiye’nin önemli projelerinden Milli Piyade Tüfeği, ALTAY Ana Muharebe Tankı, Milli Makinalı Tüfek, Keskin Nişancı Tüfeği projelerinde gerek parça ve kalıp üretimi, gerekse de bitmiş ürün tesliminde aktif rol oynamaktadır.

bottom of page